rightec
08 بهمن 1401 - 18:44

ثبت ۲۱ میلیون تردد در جاده های قزوین/ مصرف بیش از ۵ هزار تن ماسه و نمک برای برفروبی محورهای استان

رئیس اداره مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین از تردد بیش از ۲۱ میلیون و ۴۹۹ هزار دستگاه وسیله نقلیه در راه‌های استان طی دی‌ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، امیرحسین پورهاشمی از تردد بیش از ۲۱ میلیون و ۴۹۹ هزار دستگاه وسیله نقلیه در راه‌های استان طی دی‌ماه امسال خبر داد و گفت: بیشترین میزان تردد در ماه گذشته مربوط به دوم دی ماه و پرترددترین محور استان نیز آزادراه قزوین-کرج با ۳میلیون و ۶۴۷ تردد در لاین رفت و برگشت بوده است.

وی افزود: براساس اطلاعات پلاک‌های ثبت شده در دوربین های پلاک خوان از یکم تا ۳۰ دی ماه ۲ میلیون و ۸۲۴ هزار و ۸۴۲ پلاک خودرو در محورهای برون شهری قزوین رویت شده که از پلاک ها حدود ۲ میلیون و ۴۱۴ هزار و ۹۰۴ پلاک مربوط به وسایل نقلیه شخصی بوده است.

رئیس اداره مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین ادامه داد: اطلاعات به دست آمده از مدت زمان ماندگاری وسایل نقلیه در استان نشان دهنده آن است که ۷ درصد وسایل نقلیه بین سه تا هفت روز در استان مانده‌اند.

پورهاشمی همچنین به ارائه آماری از اجرای طرح راهداری زمستانی طی دی ماه پرداخت و گفت: به دنبال بارش برف در محور های استان قزوین ۵ هزار و ۷۰۲ تن ماسه و نمک مصرف و ۱۹ هزار و ۶۴۹ باند کیلومتر برفروبی توسط راهداران انجام شد.

وی با معرفی سامانه ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌ها برای استعلام وضعیت جوی و ترافیکی راه‌ها و همچنین انعکاس سایر موضوعات مربوط به راه و حمل و نقل جاده‌ای به صورت شبانه‌ روزی، افزود: در ماه گذشته ۴ هزار و ۷۰۱ تماس تلفنی با این سامانه در استان قزوین برقرار شده است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1003261