rightec
08 بهمن 1401 - 13:38

پاکستان: جامعه جهانی وظیفه دارد مانع اقدامات اسلام‌هراسانه شود

وزارت خارجه پاکستان ضمن محکومیت هتک حرمت به قرآن کریم در دانمارک، از جامعه جهانی خواست مانع اقدامات اسلام‌هراسانه شود.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، وزارت خارجه پاکستان در واکنش به هتک حرمت مجدد به قرآن کریم توسط سیاستمدار افراطی سوئدی در دانمارک، در بیانیه‌ای نوشت: تکرار این عمل زننده شکی در اذهان مسلمانان سراسر جهان باقی نمی‌گذارد که آزادی بیان آشکارا برای گسترش نفرت مذهبی و تحریک به خشونت مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد.

بیانیه می‌افزاید: این اقدام همچنین چارچوب قانونی را که اسلام‌هراسان پشت آن پنهان شده و نفرت‌پراکنی می‌کنند زیر سوال می‌برد. در زمانی که نیاز روزافزون به هماهنگی بین مذاهب و احترام متقابل برای همزیستی مسالمت‌آمیز وجود دارد، جامعه بین‌المللی نمی‌تواند چشم خود را بر روی این نفرت افکنان ببندد.

وزارت خارجه پاکستان در ادامه تأکید کرد: این وظیفه دولت‌ها و همچنین جامعه بین‌الملل است که از این اقدامات نژادپرستانه و اسلام هراسانه جلوگیری کنند.

بیانیه همچنین تأکید می‌کند اسلام‌آباد نگرانی خویش را دراین‌باره به مقامات دانمارکی ابراز کرده است و از مقامات این کشور خواست تا با توجه به احساسات مردم پاکستان و مسلمانان در سراسر جهان، برای جلوگیری از چنین اعمال نفرت‌انگیز و اسلام‌هراسانه گام بردارند.

انتهای پیام/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1002437